Skien Menighet > Artikler > Artikkeldetaljer


Tårnagent !!


Bli med på Tårnagenthelg, da vel!    

Kjære andreklassing:

Lørdag 12. februar og søndag 13. februar inviteres du og de andre andreklassingene i Skien menigheter til å være med som tårnagenter i Skien kirke.

 

Som tårnagenter skal dere utforske kirka og løse oppdrag. Hvordan skal vi skal vi komme oss opp i kirketårnet? Hvor er kirkesølvet blitt av? Og hva betyr alle de rare symbolene som er i kirka?

 

Hver og en av dere vil få agentkode og agentbevis. Klarer agentene å løse alle mysteriene er det utlovet en dusør!

 

Agentmøtet lørdag starter kl.15.00 i Skien kirke og varer til kl. 18.30.  Litt agentmat blir det servert (pizza), si ifra v/påmelding om du har allergier. Søndag treffes vi igjen kl.10.30 til familiegudstjenesten som starter kl. 11.00. Under gudstjenesten vil alle i kirken få vite litt om hva agentene har funnet ut. Foresatte, søsken, faddere og venner er også invitert til gudstjenesten.

Vi håper du har lyst til å være med!

 

Påmelding: her innen 10. februar.

 

Spørsmål:

Er det noe du lurer på, så kontakt Laurie Kjernald (48504001). Send sms eller ring, eller skriv e-post (laurie.kjernald@skien.kommune.no)

 

Til foresatte: Dette brevet sendes til alle døpte og tilhørende åtteåringer i Skien sogn. Kjenner dere åtteåringer som ikke har fått brevet, så vit at de er hjertelig velkommen til å melde seg på. Er det dessuten noen av dere foreldre som kunne tenke dere å være med som "englevakt" (være til stede og hjelpe til med praktiske ting), så setter vi stor pris på det. Gi i så fall beskjed på telefon eller epost, eller legg det inn under kommentarfeltet ved påmelding.

 

Hilsen i fra oss i Skien menighet,

Laurie Kjernald og Liv Espeland Jettestuen

 

Tilbake